0912-837-5747

با همراهی کنکور آسان است معجزه‌گر کنکور باشید

با همراهی کنکور آسان است معجزه‌گر کنکور باشید

قهرمانان

حتما فیلم هایی را دیده اید که همه چیز به هم ریخته است. شهر ویران شده و مردم در اوج نا امیدی هستند. ناگهان یک قهرمانی می آید و همه چیز را درست می کند و ناجی شهر می شود. این قهرمان معمولا یک شنل هم دراد. مانند فیلم هایی مثل سوپرمن بتمن، می آید و نجات دهنده مردم یک شهر می شود.

خیلی از ما دوست داریم غول چراغ جادویی وجود داشته باشد. درخواست کنیم و او برایمان فراهم کند. واقعیت این است که دنیای امروز به همه تلقین کرده تا چیزی که دوست داری را باید سریع بدست بیاوری. این روزها حتما تبلیغات موسساتی را دیده اید که ادعا می کنند اگر در کلاس های کنکور ما شرکت کنید، می توانید فلان درس را در کنکور بالای هشتاد یا نود درصد بزنید! بعضی از موسسات تبلیغات عجیب تری می کنند. می گویند تکنیک هایی که در عرض چهار ساعت به شما یاد می دهیم، می تواند درصدتان را به چهل درصد برساند. فقط با یک روز یادگیری!

احتمالا با خودتان فکر می کنید که دیگر ناجی کنکورتان پیدا شده است. آنوقت سرمایه های مادی و معنوی تان مثل پول و زمان را در آنجا صرف می کنید و در نهایت نتیجه دلخواهتان را نمی بینید. این موسسات می گویند اگر در کلاس کنکور ما شرکت کنید برایتان معجزه می کنیم. آنها از شما برای دست یابی به موفقیت های یک شبه استفاده می کنند.

واقع بین باشید!

اگر بخواهیم واقع بینانه بررسی کنیم، می بینیم که موفقیت در کنکور شبیه لاتاری یا قرعه کشی بانک نیست. زندگی و کنکور مثل بخت آزمایی نیست. اینکه سازمان سنجش بگوید از بین یک میلیون داوطلب شرکت کننده در کنکور تصمیم گرفتیم قرعه کشی کنیم. به صد نفر اول پزشکی دانشگاه تهران، صد نفر دوم دندان پزشکی شهید بهشتی می دهیم، نیست! موفقیت در کنکور شبیه به حساب پس انداز بلند مدت است.

چون اولا برای رسیدن به سود آن باید یک سال صبر کنید. دوما برای موفقیت در کنکور باید هر روز تلاش کنید. یعنی باید هر روز مبلغی را در این حساب تان واریز کنید. هر روز مبلغی از تلاش تان را واریز کنید. وقتی تلاش های روزانه روی هم جمع می شود و یک سال می گذرد، در نهایت سودی به این حساب تعلق می گیرد که می شود رتبه شما در کنکور.

خودت معجزه گر کنکور باش!

موفقیت در کنکور سراغ کسانی می رود که آنقدر تلاش می کنند و با برنامه پیش می روند که اصلا فرصت فکر کردن به موفق نشدن را ندارند. آنها یک هدف برای خودشان مشخص کرده اند و تصمیم گرفته اند هر طور شده به آن موفقیت برسند.

به مصاحبه رتبه های برتر دقت کنید. کدامشان گفته اند ما شانس آوردیم و در معجزه کنکور موفق شدیم؟ کدامشان گفته اند یک شب خوابیدیم و بعد دیدیم رتبه ای که می خواستیم را بدست آورده ایم؟ همه آنها گفته اند به این خاطر موفق شدیم چون از قبل برای موفقیت برنامه ریزی کرده بودیم. چون برایش تلاش کرده بودیم. از تفریحات و خواب مان کم کرده بودیم. تا به این موفقیت برسیم. هیچ کدامشان موفقیت را شانسی نمی دانند چون برای آن تلاش و برنامه ریزی داشته اند.

درست است زندگی شما چراغ جادو ندارد، اما قهرمان دارد. آن قهرمان خودتان هستید. قهرمانی که شاید شنل نداشته باشید اما خودتان باید زندگی تان را نجات دهید. خودتان باید دست به کار شوید و به چیزهایی که دلتان می خواهد برسید. واقعیت این است که اگر چیزی را بدست بیاورید که زیاد برای آن تلاش نکرده باشید، به شما لذتی نخواهد داد. چون احساس می کنید حق تان نبوده.

جمع بندی

نقلی از سرالکس فرگوسن، مربی قبلی منچستر یونایتد است که می گوید: بازی اولی که در تیم منچستر داشتم و من مربی آن بودم، به کلیسا رفتم و خیلی دعا کردم تا تیم من برنده بازی پیش رو شود. اما در نهایت بازی را باختیم. بعد از بازی فهمیدم تیم مقابل هم دعا کرده تا برنده بازی شود! بعد از آن بازی فهمیدم که خدای من و خدای تیم مقابل یکی است و برنده را کسی مشخص می کند که بیشتر تلاش کرده است.

معجزه را در کنکور زمانی می بینید که تلاش هوشمندانه ای در این مدت داشته باشید. بیرون ز تو نیست هر آنچه در عالم هست، از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی !

مهندس احمد سلام مشاور برتر کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی