0912-837-5747

با کنکور آسان است از پس مدیریت زمان برمیایید ( بخش اول )

با کنکور آسان است از پس مدیریت زمان برمیایید ( بخش اول )

همانطور که مطرح شد آگاهی از نحوه مدیریت زمان و اینکه چگونه وقت خود را مدیریت کنیم به افراد کمک می کند در ابعاد مختلف زندگی به موفقیت بیشتری برسند که اگر شما هم می خواهید از مزایای مدیریت زمان بهره مند شوید می توانید از روش های مدیریت زمان که در ادامه می آید استفاده کرده و آن ها را در زندگی خود به کار ببرید .

برخی از تکالیف را محول کنید

برای همه ما معمول است که وظایف بیشتری نسبت به توانایی خود در انجام آن ها بر عهده بگیریم که این کار اغلب منجر به استرس و فرسودگی شغلی می شود . محول کردن تکالیف به معنای فرار از مسئولیت نیست بلکه در عوض به معنای یادگیری مدیریت صحیح تکالیف است .

لازم است با توجه به مهارت ها و توانایی های خود ، برخی از تکالیف را به دیگران بسپارید تا بتوانید زمان و انرژی کافی برای انجام تکالیف خود داشته باشید . این امر نه تنها زمان شما را کمی آزاد می کند بلکه به اعضای تیم نیز کمک می کند که مانند یک قطعه اساسی از یک پازل ، با شما همکاری کنند .

کارها را اولویت بندی کنید

برای مدیریت زمان ، قبل از شروع کار ، فهرستی از تکالیف خود فراهم کنید که به توجه فوری شما نیاز دارند تا با این کار ، اول وظایفی را انجام دهید که اولویت بیشتری دارند . در این صورت و با انجام کارهای مهمتر استرس کمتری برای انجام تکالیف دیگر خود دارید و در نتیجه بهره وری شما نیز افزایش می یابد .

آیا غالباً به دلیل کار یا مسئولیت های بسیار ، استرس زیادی را تجربه می کنید ؟ آیا هرچقدر زمان می گذرد ، احساس می کنید کارهای بیشتری باید انجام دهید که زمانتان برای انجام آن ها کافی نیست ؟ راه حل این مسئله این است که وظایف خود را سازماندهی کرده و از وقت خود به طور موثری استفاده کنید .

مدیریت زمان به شما در کاهش استرس و بهبود بهره وری در محل کار و در خانه کمک می کند که در ادامه مقاله به راهکارهای لازم برای مدیریت زمان پرداخته شده است . اینکه کدام راهکار مناسب است بستگی به شرایط و موقعیتی است که در آن قرار دارید و بنابراین تصمیم گیری در مورد انتخاب روش مدیریت زمان و اینکه چگونه وقت خود را مدیریت کنیم به عهده شماست اما قبل از آن لازم است در مورد مدیریت زمان بیشتر بدانید .

 

مهندس احمد سلام مشاور برتر کنکور آسان است
برای دریافت مشاوره و برنامه ریزی رایگان با شماره‌های
۴۰ ۹۶ ۴۰ ۶۶ – ۰۲۱
۳۸۸۹ ۷۵۲ ۰۹۱۲
۰۹۱۲۸۳۷۵۷۴۷
تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس تلفنی